Z okazji V Rocznicy nadania szkole imienia Bł. Ks. J. Popiełuszki 3 października ponad 70 rowerzystów stawiło się przed szkołą podstawową w Skrzyszowie, aby wziąć udział w IV Rowerowym Rajdzie Ludzi Pracy zorganizowanym przez dyrektora szkoły Andrzeja Ziajora. Miłośnikom dwóch kółek błogosławieństwa udzielił ks. proboszcz parafii Skrzyszów Mariusz Nosal. Impreza promowała wspólne i zdrowe spędzanie wolnego czasu ludzi pracy.

Uczestnicy przejechali przez Skrzyszów, Paszczynę, Pustków, Wolę Ociecką, Bliznę, Leszcze, Kamionkę, Borek Wielki, Kozodrzę, Ostrów. Po drodze przewidziano postoje: przy Górze Śmierci w Pustkowie- miejscu upamiętniającym ofiary obozu w latach 1940-1944, w Parku Historycznym w Bliźnie, gdzie oglądaliśmy makiety niemieckich rakiet V1 i V2 naturalnychrozmiarów, zrekonstruowane baraki koszarowe i muzeum z eksponatami z II wojny światowej, czyli zrekonstruowane elementy poligonu z okresu II wojny światowej oraz trzeci postój- nad zalewem w Kamionce. Kolejny czwarty  rajd rowerowy za nami. Jego organizatorzy, osoby i instytucje wspierające – Wójt gminy Ostrów, Zastępca Wójta gminy Ostrów, Sołtys wsi Skrzyszów, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Bliźnieńskiej składają serdeczne podziękowania wszystkim uczestnikom za udział w tym wydarzeniu. Tak duże zainteresowanie świadczy o tym, że nasza impreza podoba się Państwu, jest pełna atrakcji i przyciąga każdego roku kolejnych uczestników zarówno tych młodych,  jak i seniorów, i – co warte podkreślenia – nie tylko mieszkańców naszej gminy. W tym roku gościliśmy cyklistów z Przeworskiego Koła Turystyki Rowerowej „Leliwa” wraz z prezesem Tomaszem Nalepą, którzy pomogli nam w organizacji bezpiecznego przejazdu.  Ta rekreacyjna impreza wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń organizowanych z okazji kolejnych rocznic nadania imienia naszej szkole. Wykręciliśmy ponad 50 kilometrów, zwiedziliśmy różne warte obejrzenia zakątki dwóch sąsiadujących gmin (Dębicy i Ostrowa). To nie był wyścig na czas, ale dobra zabawa, aktywnie spędzony czas wolny, połączony z podziwianiem zacisza lasów, babiego lata, piękna drzew przyodzianych w złote barwy jesieni, mijanych wiosek, tego co region ma najpiękniejsze. A wszystko to przy pięknej, słonecznej, ciepłej, wręcz letniej pogodzie, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni naszemu patronowi Bł. Ks. Jerzemu. Na mecie, oprócz ciepłego posiłku, na rowerzystów czekało dodatkowo wiele atrakcji: grill, zawody łucznicze o puchar dyrektora szkoły przeprowadzone przez sołtysa wsi Andrzeja Budzika i zawody strzeleckie o puchar wójta Gminy Ostrów przeprowadzone przez Artura Lisa i Związek Strzelecki „Strzelec” z Dębicy.

Mogliśmy liczyć na przychylność sponsorów.

Dziękujemy:

  1. Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Bliźnieńskiej
  2. PZU SA
  3. Bankowi Spółdzielczemu w Ropczycach
  4. Firmie Plastbud z Pustkowa
  5. Firmie Stek-Rol (Andrzej Barszcz) z Dębicy
  6. Piekarni Ciszek z Dębicy
  7. Firmie Mars z Ostrowa
  8. Firmie Rolmlek z Mielca
  9. Firmie Bambi z Dębicy
  10. Sklepom spożywczym: „Merkury” z Ropczyc, „Basia” ze  Skrzyszowa i „Drops” z Lubziny

- za wsparcie rajdu.

Szczególne podziękowania kierujemy do organizatora rajdu - dyrektora szkoły - Andrzeja Ziajora, a także prezesa PKTR „Leliwa” – Tomasza Nalepy i członków tego Koła za zabezpieczenie trasy rajdu, fotoreportera Mateusza Surmana, Jana Rudnego, który prowadził serwis naprawczy podczas rajdu oraz Sołtysa Andrzeja Budzika za przeprowadzenie Turnieju Łuczniczego, Bogusławy Matłok i Marzeny Andreasik za pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu turniejów. Za przyjazne przyjęcie miłośników jednośladów dziękujemy Tadeuszowi Lechowi - właścicielowi Rajskiego Ogrodu.

 

Serdecznie zapraszamy za rok!